Drewno zaprojektowane vs. Podłogi z twardego drewna

jest niezwykle istotną kwestią z każdym nowym projektem budowy domu, przebudowy lub przebudowy. Jeśli drewno liściaste lub drewno zaprojektowane jest wybraną podłogą, należy pamiętać o każdej opcji.

Drewno liściaste

Podczas gdy podłogi z twardego drewna jest inteligentną opcją dodawania stylu, a także wartości do każdego rodzaju domu, jego trwałość zależy od miejsca, w którym jest dokładnie zainstalowane.

Podłogi z litego drewna są wytwarzane jako jeden całkowity kawałek drewna, zwykle o grubości 3/4 ”. Wood rozszerza się, a także umożliwia modyfikacje wilgotności. Jest to jednak kompensowane przez pozostawienie przestrzeni powietrznej lub wzrostu między podłogą, a ścianą, która jest pokryta wykończeniem podstawy. W wilgotnych miesiącach letnich drewno solidne może się poszerzyć, a także jeśli jest tak dobrze, że deski lub paski mogą „kubek”. Alternatywnie, w sezonie zimowym drewno wysycha, a także może się kurczyć, pozostawiając widoczne przestrzenie między deskami.

Pasek, deska i parkiet to trzy podstawowe rodzaje litego drewna. Podłogi paska są najbardziej widoczne, a także odmiany o szerokości 1-1/2 ”do szerokości do 3-1/4”. Podłogi deski są zwykle większe niż 3-1/4 ”, podczas gdy parkiet jest dostępny w kwadratach 6 na 6”, a także oferowany w różnych wzorach.

Podłogi z litego drewna należy myśleć o środowiskach zarządzanych wilgoć, można wykorzystać na instalacjach podłoża lub naziemnych, a także należy przybić lub przykręcić do drewnianego podłogi. Drewno z litego drewna można również zainstalować na betonowej płycie, oferując, że jest na poziomie naziemnym lub nad ziemią.

Drewno zaprojektowane

Podłogi drewniane zaprojektowane to naprawdę arkusze drewna warstwowego u siebie w przeciwnych kierunkach. Krzyżowanie arkuszy drewna oferuje stałą podłogę o wymiarach, która jest tak samo, jak wilgotność znacznie lepsza niż lite drewno. Podczas gdy lite drewno ma tendencję do poszerzenia na szerokości desek, a nie na długości desek, wysokiej jakości arkusze drewna zaprojektowane pomaga wytrzymać wzrost lub kurczenie się, gdy istniał wysoką wilgotność lub wilgoć.

Różnorodność desek podłogowych o grubości od 1/4 „do 9/16”, a także od szerokości od 2-1/4 „do 7”. Górna warstwa może być jednym z wielu różnych rodzajów, a także ukończenia drewna, w tym drewna, w tym Typy egzotyczne, takie jak brazylijska wiśnia.

Ze względu na cechy odporne na wilgotność wiele zaprojektowanych podłóg można przybić, zszytych lub przykleić lub unosić się na szerokim zakresie podkładów, w tym niektórych rodzajów istniejących podłóg, takich jak płytki winylowe. Należy zachować ostrożność, aby zagwarantować, że aplikacja instalacyjna spełni zalecenia producenta. Podczas gdy drewno zaprojektowane jest nieco bardziej kosztowne niż drewno z litego, zwykle jest gwarantowane przez 25 lat, a także szereg kasetów.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.