Najnowsza aktualizacja otwartej autobusu automatyzacji domowej (OpenHab) wprowadza szereg nowych funkcji

Kai Kreuzer aktualizuje nas o projekcie programu Open Home Automation Bus (OpenHab)…

Zaledwie 8 miesięcy po naszym wydaniu 1.0 osiągnęliśmy wydanie 1.2 – co brzmi jak nieistotna zmiana w wersji, w rzeczywistości wskazuje, że OpenHab rozprzestrzenił się na wiele obszarów automatyzacji domów. Jest to oczywiste, sprawdzając liczbę wiązań: osiągnęliśmy teraz 30 wiązań (OpenHab 1.0 miał 14 powiązań) – oznacza to nowe wiązanie co dwa tygodnie!

Kiedy ktoś zapytał mnie w zeszłym roku, jakiego rodzaju sprzętu mógłby użyć na początek, odpowiedź była trudna. KNX był naszym celem, ale nie jest to odpowiedni system dla przeciętnego użytkownika – zwłaszcza nie, jeśli nie budujesz nowego domu, ale chcesz go zmodernizować. Do tej pory pytanie jest o wiele łatwiejsze do odpowiedzi – pozwólcie, że wprowadzę nowe możliwości, które przynosi OpenHab 1.2:

Wiązanie domowe

Przynajmniej dla użytkowników w Niemczech, jednym z najciekawszych powiązań jest to dla domowego-jest to opcja radiowa (868 MHz) z długą listą dostępnych czujników i siłowników, które obejmują szeroki zakres potrzeb automatyzacji domowej. OpenHab może teraz zintegrować się z domowym CCU, centralną bramą instalacji domowej. W rezultacie możesz teraz skorzystać z wszystkich wielkich użytkowników OpenHab i jego potężnych możliwości automatyzacji. Ale wiele, co ważne, możesz teraz bardzo łatwo zintegrować swoje urządzenia domowe ze wszystkimi innymi, które są obsługiwane przez OpenHab – np. Możesz przedłużyć instalację KNX za pomocą urządzeń domowych, gdzie kiedykolwiek nie możesz dotrzeć do kabla magistrali KNX.

Wiązanie kolorów Philips

Jeśli próbujesz znaleźć podstawową opcję kontroli lekkiej, system Philips Hue jest najlepszy. Możesz po prostu wymienić istniejące żarówki i możesz je szybko zmienić, przyciemnić, zmienić ich temperaturę kolorów lub całkowicie zmienić kolor. System kolorów może być rozszerzony przez wtyczkę Living Whites, tj. Możesz również dołączyć istniejące światła lub przełączać inne gniazda.

Pamiętaj, że system kolorów Philips nie jest naprawdę pomocny, jeśli używany samodzielnie. Możesz używać funkcji tylko za pośrednictwem aplikacji na smartfony. I tak, bardzo żmudne jest, aby zawsze przechowywać telefon, gdy trzeba zmienić światło. Na szczęście Philips zachęca programistów do jego zintegrowania. W połączeniu z OpenHab możesz w rezultacie użyć przełączników ściennych (domowy, KNX itp.) Lub NFC identyfikuje się, aby czerpać przyjemność z całej mocy kolorowych żarówek.

Wiązanie DMX

Jeśli lubisz o wiele bardziej profesjonalny akcent, możesz wybrać wiązanie DMX. DMX jest zwykle stosowany do oświetlenia i efektów. Wiązanie DMX wykorzystuje architekturę otwartego oświetlenia (OLA). Możesz to zaprogramować, aby robić zanikanie i pętle oraz wiele niesamowitych rzeczy. Jest to prawdopodobnie wiązanie wyboru do oświetlenia domu na następne Boże Narodzenie

Wiązanie Koubachi

Chcesz zintegrować swoje rośliny z automatyzacją domową? Spójrz na Koubachi! Koubachi używa czujników, które po prostu wlewyasz do garnka roślinnego i które dostarcza informacji o wilgotności gleby, temperaturze i jasności. Następnie Koubachi oblicza instrukcje podlewania i upewnia się, że nigdy nie zapomnisz dbać o swoje rośliny. OpenHab Koubachi zapewnia teraz dostęp do wszystkich wartości czujników, a także do obliczonych instrukcji. Hasło Koubachisa „Daj swoim roślinom głos” staje się w ten sposób rzeczywistością z tekstem na mowę. Ale zamiast samodzielnie podnieść podlewanie, możesz zamiast tego zautomatyzować swój system nawadniający!

Kolejne nowe powiązania obejmują RFXCOM, Samsung TV i Pulseaudio.

Habdroid z Support NFC

Klient Native Android jest teraz dostępny w Google Play Store! Oprócz pełnego wsparcia wszystkich nowych funkcji środowisk wykonawczych, takich jak widżet kolorowy, jest teraz wyposażony w cudowne wsparcie NFC: możesz bardzo łatwo zaprogramować NFC identyfikuje je do otwarcia określonej strony w Habdroid lub do bezpośredniej aktywacji akcji. Umożliwia to szybki dostęp do tego, czego potrzebujesz w określonym kontekście (np. Pokoju). Można go również używać zamiast fizycznego guzika, gdzie trudno jest mieć – np. W gnieździe w ogrodzie, przy drzwiach garażowych itp. Założę się, że możesz wymyślić milion innych przypadków użycia!

W tej wersji istnieje wiele innych nowych funkcji i ulepszeń – po prostu sprawdź nasze notatki z wersji, aby dowiedzieć się o wszystkich szczegółach. Jeśli jesteś zainteresowany OpenHab, nie powinieneś przegapić naszych nadchodzących rozmów i demonstracji na żywo: 24 kwietnia znajdziesz nas na JAX 2013 w Moginz i 16 maja na Geecon 2013!

OpenHab.org: Republiced ​​z oryginału z uprzejmym autoryzacją Kai Kreuzer

Chcieć więcej? – Śledź nas na Twitterze, podobnie jak my na Facebooku lub subskrybuj nasz kanał RSS. Możesz nawet dostarczyć te wiadomości za pomocą wiadomości e -mail, prosto do skrzynki odbiorczej każdego dnia.

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.